ÜRÜN BAKIMI

Akıllı Bakım

Tek başına çamaşır yıkama işlemi, giysilerin karbon ayak izinin yaklaşık %30’unu oluşturur. İşte burada devreye siz giriyorsunuz. Giysilerinize
doğru şekilde bakmak, onların en iyi şekilde görünmelerini sağlayacak – böylece en iyi şekilde görünecek ve hissedeceksiniz – ve çamaşır yıkama alışkanlıklarınızda yapacağınız bazı basit değişikliklerle,
enerji ve su tasarrufu yapabilir, çevre üzerindeki etkiniz.

Biz, gezegeni korurken giysinizin ömrünü uzatmanın kolay yollarını öneriyoruz.

BAKIM ÖNERİMİZ
Bakım rutininizde değişiklik yapmaya başlamanız için, sizin için beş basit ipucu listeledik:

DAHA AZ YIKAMA

Araştırmalar giysilerimizi aşırı yıkadığımızı gösteriyor, bu nedenle ilk adım, giysinizin gerçekten yıkanmaya ihtiyacı olup olmadığını kendinize sormaktır. Lekeler nokta temizliği ile çıkarılabilir, giysiler havalandırılarak veya buharlı bir banyoya asılarak tazelenebilir veya basit bir el yıkama bazen işe yarayabilir. Daha az sıklıkta yıkamayı seçmek su ve enerji tasarrufu sağlayacaktır. Makinenizi doldurma zamanı geldiğinde, tam dolu olduğundan emin olun, deterjanla aşırıya kaçmayın ve mümkünse bir eko modu seçin.

SICAKLIĞI AZALTIN

Giysinizi nasıl yıkayacağınız ve kurutacağınızla ilgili bakım talimatlarını her zaman kontrol edin. Bakım etiketi maksimum yıkama sıcaklığını gösterir, ancak modern çamaşır makineleri ve deterjanlar giysilerinizi çok daha düşük sıcaklıklarda temizleyebilir. 60 dereceden 30 dereceye veya sıcaktan soğuğa düşürmek enerji ve kaynak tasarrufu sağlar.

DOĞAL KURU

Mümkün olduğunda havada kuru giysiler; hem çevre hem de kıyafetleriniz için daha iyidir. Kırışmayı en aza indirmek için, program biter bitmez çamaşırları çamaşır makinesinden çıkarın – bu şekilde daha az ütü yapmak zorunda kalırsınız.

TAMİRAT

Kıyafetlerinizi bir yatırım olarak düşünün. Onlara özen gösterirseniz, mümkün olduğunca uzun süre en iyi şekilde görünmelerini sağlarsınız, bu da en sevdiğiniz eşyaları daha uzun ve daha sık giymeniz anlamına gelir ve bu da çevre için daha iyidir. Aşınmayla birlikte onarım da gelir – eskime belirtileri gösteren giysileri atmaya gerek yoktur. Bunun yerine onları onarmayı veya yeniden kullanmayı deneyin.

GERİ DÖNÜŞÜM VE GERİ KAZANIM

Umarız en sevdiğiniz eşyayı yıllarca giyersiniz, ancak ona aşık olursanız, o zaman başka birini mutlu etme ihtimaliniz yüksek. Öyleyse değiştirin, dönüştürün, satın veya hediye edin – ve öğenizin yaşam döngüsünü uzatın. Artık giyilebilir olmadığında, geri dönüştürülebilmesi için bir tekstil veya giyim kumbarasına uygun şekilde atın.
ÜRÜN BAKIMI

Bakım Talimatlarına Uyunuz.

Danışmak için iletişim kurunuz.

Bizi Ziyaret Et

Salı Bahçeşehir Pazartürk 7. Sokak

Çarşamba Yeşilköy Pazarı 7. Sokak

Cumartesi Bahçeşehir Pazartürk 6. Sokak

İletişimde Bulunmak

WhatsApp +905302038787